Друштво природи – природа друштву
Акција ,,Засади дрво“

У среду 12.10.2022. године у организацији Србијашуме ШГ ,,Северни Кучај“ Кучево одржана је акција сакупљања шумског семена у оквиру велике акције четврте сезоне под називом ,,Засади дрво“, а под слоганом Друштво природи – природа друштву.

Акција је спроведена у Газдинској јединици ,,Мајдан – Кучајна“. У акцији су учествовали ученици наше школе 8/1 и 8/2 разреда заједно са својим разредним старешинама Зораном Јанковићем и Марином Матићи, као и наставницом биологије Виолетом Пешић. Акцијом је координирала и руководила Александра Петровић, руководилац Службе за шумарство у ШГ ,,Северни Кучај“. Ученици су били изузетно задовољни, јер су провели један диван дан у природи упознајући се са значајом шуме за читаву животну средину.