Екскурзија 7. и 8. разреда

Екскурзија ученика 7. и 8. разреда 🚌

Релација: Кучево - Ниш - Врање - Кучево.

У уторак и среду, 11. и 12. јуна, ученици 7. и 8. разреда наше школе ишли су на дводневну екскурзију. Прва станица била нам је чувена историјска знаменитост Споменик на Чегру, који је подигнут на месту где се одвијала чувена битка из Првог српског устанка. Затим смо у Нишу посетили Логор Црвени крст, један од концентрационих логора који су основали немачке окупаторске силе, Ћеле-кулу, језиви споменик који су подигли Турци од лобања настрадалих српских војника и Медијану, археолошко налазиште некадашњег царског имања и летовалишта Константина Великог.
Други дан екскурзије посвећен је био обиласку чаробног Врања који одоше духом оријента. У њему смо видели Бели мост (мост љубави), који је саграђен на темељима трагичне љубави између лепе Ајше и чобанина Стојана, манастир Светог оца Николаја, Народни музеј и чувену кућу Боре Станковића.